Ještě pár let zpátky byla nabídka půjček dosti omezená. Pokud jste si chtěli půjčit, většinou jste museli ke své bance. Dneska je, i přes nedávnou regulaci ze strany ČNB, půjčkových produktů od bank i nebankovních společností obrovské množství. Na jednu stranu jde nepochybně o výhodu v podobě konkurenčního boje a lepších úroků, na druhou stranu může být občas složité se v nabídkách zorientovat. Pokud potřebujete půjčku do 15 000 Kč, víme, kam pro ni zamířit a jak ji vybrat.

Peníze u banky i nebankovní společnosti

Půjčka 15000 Kč už nepatří mezi standardní mikropůjčky. Často ji proto můžeme najít také v portfoliích bank. Obecně platí, že půjčka v bance je levnější, ale bude náročnější ji získat. Banky totiž klienty prověřují skrze jejich bonitu i finanční minulost. Často se tak může stát, že jim půjčku neschválí.

V takovém případě ale není potřeba propadat panice. Naštěstí existuje nespočet nebankovních společností, které vám půjčí 15000 Kč i ve chvíli, kdy v bance neuspějete. Nebankovní půjčky je obecně jednodušší získat, protože jsou s nimi často spojeny mírnější podmínky schválení. Někteří poskytovatelé dokonce nabízí půjčky bez registrů nebo doložení příjmu.

Příjem jako takový je nicméně jednou ze zásadních podmínek kladného posouzení žádosti. Často ho ale není potřeba u nebankovních společností dokládat skrze potvrzení od zaměstnavatele. Stačit totiž bude výpis z účtu nebo výplatní pásky za několik posledních měsíců. Pokud takto prokážete svůj pravidelný příjem, budete mít peníze k dispozici i bez zástavy a ručitele.

Peníze na účet i v hotovosti

Dalším specifikem půjčky 15000 Kč je i to, že ji můžete získat jak s výplatou na bankovní účet, tak v hotovosti. V prvním případě je potřeba doložit, že jste skutečným majitelem účtu, což provedete skrze jednokorunový ověřovací poplatek. Ihned po schválení žádosti o půjčku a ověření majitele účtu jsou peníze odesílány.

Pokud zvolíte výplatu peněz v hotovosti, můžete využít služeb kurýra společnosti, který vám půjčku doveze na smluvené místo. Některé nebankovní společnosti dokonce nabízí možnost vybrat si peníze na konkrétních čerpacích stanicích nebo v trafikách.

Jak je to se splatností a výběrem?

Co se týče splatnosti půjčky do 15000 Kč, tady záleží na konkrétním produktu. Někteří poskytovatelé nabízí 15000 Kč jako půjčku do další výplaty. Tady je potřeba počítat s kratší splatností (obvykle v řádech týdnů). V tomto případě si proto vždy důkladně rozmyslete, zda jste schopní půjčku v téhle výši (plus úroky a poplatky) vrátit ihned z následující výplaty. Při rozhodování vám může pomoci výpočet splátky.

Při výběru vhodného poskytovatele půjčky do 15000 Kč je také dobré využít nezávislých online kalkulaček a srovnávačů, které za vás porovnají dostupné nabídky a seřadí je podle výhodnosti. Pozornost věnujte nejen úroku, ale především RPSN, které má mnohem lepší vypovídací hodnotu. Před podpisem smlouvy si důkladně prostuduje nejen ji, ale také obchodní podmínky, které obsahují řadu cenných informací.

Výhody půjčky do 15000 Kč

  • dostupnost bezhotovostně i v hotovosti

  • vysoká schvalovatelnost

  • půjčka bez ručitele nebo zástavy

Nevýhody půjčky do 15000 Kč

  • riziko předlužení

  • vyšší cena nebankovních půjček

  • nutnost pravidelného a doložitelného příjmu

Srovnaný magazín

  • 01. srpna 2028|Lucie Dosedělová
    Komponenty do článků - CTA

    Článek s ukázkovými CTA komponentami

  • Peníze kalkulačka daně
    06. března 2025|Jana Březinová
    Novinky v daních a odvodech pro rok 2025 – pro zaměstnance, podnikatele i důchodce

    Rok 2025 přináší několik zásadních změn v daních a povinných odvodech. Mnohé z nich vychází ještě z konsolidačního balíčku, ale vstupují v platnost až nyní nebo se projeví v daňovém přiznání za rok 2024. Máme přehled nejdůležitějších novinek pro zaměstnance, podnikatele i důchodce.

  • Specifika bankovní půjčky - Desky se smlouvami a bankovky
    28. února 2025|Petr Woff
    Dodavatelé nabízejí bonus až 12 000 Kč k elektřině a plynu. Za jakou cenu?

    ČEZ, E.ON nebo innogy vás odmění, pokud využijete jejich bonusovou akci a začnete odebírat jejich elektřinu či plyn. Odměny sahají od 1 000 Kč po 12 000 Kč. Přesná výše závisí na zvoleném dodavateli, komoditě, ceníku a individuální spotřebě. V jistých případech však prémie není výhodná, protože odběratel následně zaplatí vysokou cenu za samotnou energii.

  • 23. února 2025|Petr Woff
    Platba za jistič v roce 2025 zdražila, ale přesto můžete ušetřit na elektřině

    Každý měsíc platíte za energii, kterou máte rezervovanou v elektrickém vedení. I kdybyste nespotřebovali žádnou elektřinu, přesto vaše vyúčtování bude vyšší než nulové. Základní poplatek přitom záleží na velikosti hlavního bezpečnostního vypínače, který máte nainstalovaný před elektroměrem. Platba za jistič každoročně zdražuje, ale svoji útratu můžete snížit.

  • papíry počítaní energie
    14. ledna 2025|Petr Woff
    Distribuční poplatky za energie zdražují. Jak snížit celkovou cenu?

    Energie zlevňují, ale elektrické dráty a plynovody podražily. Distribuční poplatky, které jsou součástí celkové ceny za elektřinu a plyn, v roce 2025 stoupnou průměrně o 1 326 Kč. Přesná útrata záleží na vašem regionu, spotřebě a dalších faktorech. Přejděte na výhodnější ceník, abyste na energiích ušetřili, přestože náklady na jejich distribuci stoupají!

  • 21. listopadu 2024|Hyponamíru
    Investiční nemovitost v zahraničí: jak ji získat pomocí hypotéky

    Zahraniční nemovitosti získávají na popularitě mezi Čechy, kteří vidí tyto nákupy jako příležitost k rozšíření svého investičního portfolia nebo k rekreaci. Oblíbenými lokalitami se stávají země jako Španělsko, Itálie, Chorvatsko a Rakousko, kde se lidé snaží nalézt nemovitosti s potenciálem pro vlastní bydlení či jako zdroj pasivního příjmu.

  • Nákup páru přes PC
    22. května 2024|Jana Březinová
    Nákup na splátky: Snadná cesta k novému telefonu, nebo k exekuci?

    Nákup na splátky je oblíbenou možností financování elektroniky nebo vybavení domácnosti. Často se ale zapomíná na to, že se jedná o typ půjčky. A někdy velmi nevýhodný. Kdy nákup na splátky (ne)dává smysl? Vychází lépe pronájem zařízení? Nebo raději zvolit úplně jinou alternativu?

  • Mladý pár a společné finance
    31. prosince 2023|Magdaléna Kubečková
    Dokud nás dluhy nerozdělí: Jak řešit finance ve vztahu?

    Mluvíte doma o penězích? Pokud ne, měli byste začít. Téměř polovina partnerů před svými protějšky tají příjmy a výdaje. Tzv. finanční nevěra umí rozbít vztah stejně spolehlivě jako opravdová milenka. Pokud jí chcete předejít, vyložte karty (a nejen platební) na stůl nejpozději před společným stěhováním. Sladit byste měli společné finanční cíle i způsob, jak budete hradit běžné výdaje domácnosti.

  • Žena se sešitem a kasičkou ve tvaru prasátka
    05. prosince 2023|Jana Březinová
    Zdražování nekončí, kde můžete ušetřit?

    Inflace se stále pohybuje kolem 8 %, a tím výrazně zvyšuje životní náklady. Zdražování pokračuje ve všech odvětvích – potraviny, energie, doprava a celá řada dalších produktů a služeb. Jak si s vysokými cenami poradit a kde najít úspory?

  • Účty za vánoční dárky - žena počítá na kalkulačce
    10. listopadu 2023|Jana Březinová
    Vánoční půjčka – kdy pomůže a kdy se jí vyhnout

    Půjčku na vánoční dárky si loni sjednalo 3 % Čechů, nejčastěji na částku do 10 000 Kč. Bohužel 20 % lidí, kteří si v minulosti na Vánoce půjčili, splácí s problémy a musí žádat o odklad splátek. Existuje tak poměrně vysoké riziko, že vás vánoční půjčka dostane do finančních potíží. Proto si ji dobře promyslete.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.